Radyestezi 1

Aşağa gitmek

Radyestezi 1

Mesaj  Admin Bir Salı Ağus. 05, 2008 8:20 pm

Aslı Fransızca olan "Radiesthesia" kelimesinden Türkçeye olduğu gibi alınmıştır.Tükçemizde yazılış ve okunuşu itibariyle RADYESTEZİ olarak kullanılmaktadır.Bulma ortaya çıkarma anlamına gelmektedir.Neyi bulma,nerede bulma,nasıl bulma ve ortaya çıkarmayı bildiklerimiz ve tecrübelerimiz çerçevesinde izah edilmeye çalışılacaktır. Şunu söylemek mümkün.Bir şeyin ortaya çıkartılmasında kullanılan kendine has bir metot Nasıl ki ,bugün muhtelif laboratuarlarda muhtelif metotlar kullanılarak ,ortaya çıkarılmak istenen hususlar için tahlil,tetkik yapılıyor ve bir takım sonuçlara varılıyorsa,bu metodu kullanmak suretiyle bir takım tahlil ve tetkikler yaparak sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır.Günümüzde laboratuar teknikleri içerisinde kullanılmamakla birlikte ileriki yıllarda ve öğrenildikçe ,kesin neticeler alındığı görüldükçe yaygın bir şekilde kullanılacağı kanaatindeyim.
Kainatta bulunan canlı-cansız bütün varlıklar etrafa dalgalar halinde enerji yaydıkları bilinmektedir.Bu dalgaların bir kısmı duyu organları tarafından algılanabilir.Bir kısmı da çeşitli ölçer aletlerle ,elektronik sistemlerle algılanabilir hale getirilir.Örneğin ;yer altı petrol ,altın ,maden aramalarında yayınladığı enerji dalgalarının sismik araştırmalarında kullanılan elektronik aletlerle algılanması ,ölçülmesi gibi.Yine gıdaların enerji boyutlarını,insan aurasındaki enerji alanlarının kirlian tekniği ile görüntülenesi gibi.Nitekim Prf.Ahmet Maranki birçok gıdanın enerji boyutlarını görüntüleyerek yayınlamıştır.
Bir kısım fenomenler ise henüz fizik,manyetik alan ve radyasyon dallarında çalışan bilim adamlarınca keşfedilmemiştir.Yeraltı su ve maden aramalarında kullanılan çatal çubuğu hareket ettiren enerji ile Radyestezistin kullandığı sarkacı çeşitli yönlerde hareket ettiren yada durduran sebep bilinmeyen fenomenler olsa gerek
Şimdi Radyesteziye bir tarif getiriyoruz .Çeşitli varlıklardan yayınlanan-yansıyan henüz keşfi gerçekleştirilememiş dalgalardan (fenomen) yararlanma ilmine RADYESTEZİ denir.
RADYESTEZİST KİMDİR?
Radyestezi işiyle iştigal eden kişiye RADYESTEZİST denir.
Başka bir ifade ile henüz fizikçilerce kesin izahı yapılamıyan ,yada keşfedilemeyen fakat eşya ve radyestezistten neşrolunan radyasyon-manyetik alan etkileşimlerini sarkaç ve kitler(müşahit numuneler)aracılığı ile algılayan ,bu algılamaları okuyup anlamlandıran kişidir Radyestezist. Bir mors alfabesindeki tık tık ların okunarak harflere-kelimelere-cümlelere dönüştürülmesi gibi.
Radyesteziyi anlamak.
İnsan bilmediği şeyi kavramakta zorlanır.Öğrendikçe anlaşılması da kolaylaşır,bilmediği şeye karşı olan düşmanlığı gider.Tam bir öğrenme ile de bilmediği şeye olan düşmanlığı kalkar dost olur.Radyestezi bir bilim dalıdır.Bir tekniği,kendine has incelik ve püf noktaları vardır.Radyestezinin adını dahi duymamış kişilere anlatılması da anlaşılması da zor olacaktır.
Bakın Prf.Charles RİCHET ne diyor;Radyestezi kabul etmemiz gereken bir geçektir.Bunun böyle olup olmadığını bulmak için deney yapmayın ,böyledir…Kolları sıvayın ve Radyesteziyi geliştirin.’Fizyoloji dalında önemli buluşları ile şöhret bulmuş bu
bilim adamı;Paris tıp fakültesi profesörleri ile bilim akademileri üyeleri önünde ortaya attığı ÖNSEZİnin dayanağı Tıbbi Radyestezi dir.demesi çok önemlidir.
RADYESTEZİNİN TARİHÇESİ
Radyestezinin tarihçesi epey eskilere dayanır.4000 bin yıllık bir geçmişi olduğu tahmin edilmektedir Firavun mezarlarının bazılarında,bir ipe bağlı ağaç yuvarlaklara rastlanmıştır.Bu bize firavunlar zamanında kullanıldığını göstermektedir.
Çin imparatoru Yunun mezarında kabartma çatal çubuk ve bu çatal çubukla yer altındaki su kaynakları ve maden filizlerini gösteren açıklamalar bulunmuştur.
Yakın tarihimize bakıldığında Fransızlar Radyesteziyi tanıtma konusunda aylık dergiler yayımlayarak çeşitli çalışmalar yapmışlardır.Les Amis da la Raddiesthesia(Radyestezi Dostları) dergisinden 1960 yılında Bad-Kreunackta Uluslar arası Radyestezi Konferansını toplandığı anlaşılmaktadır.
Fransız rahip Mermet SEZMEK için sarkaç kullanarak büyük bir beceri geliştirdi.40 yıllık tecrübelerinin yer aldığı Radyestezinin Pratiği ve prensipleri (Principes and Practice Radiesthesia)isimli kitabı zamanında klasik oldu
1923,1925,ve1926 yıllarında Pariste 1927 yılında Barselonada,Cezairde ve1931 yılında Rimni de Uluslar arası Radyestezi Kongreleri toplanmıştır.1934 yılında Fransa da Uluslar arası Radyestezi Hekimleri Derneği kurulmuştur.
1944 yılında Rusya da Dr. Bodomolow adında jeolog,çubuk yöntemi ile Stalinin şahsi arazisi üzerinde su aramaları yapmıştır.
Bugün artık Sovyet bilimine Radyestezi iyice yerleşmiş ve geliştirilerek The Biopsikal Effect mehod kısaca BPE olarak adlandırılmıştır.
İngilterede bazı ortadoks tıp doktorları Radyestezi metodunu kullandıkları bilinmektedir.İskandinav ülkeleri bu metotdan istifade etmektedirler.
Dr.Andrew Stanway Alternatif Tıpadlı eserinde radyesteziye geniş yer vermiştir.Dr.A.T.Westlake Sezgi Yetenegi The Dowsing Faculty adlı eserinde radyestezinin kullanım alanlarının dokuz maddelik bir liste bulacaksınız.
İngiltere de 1900 yıllarında Çatal çubuk (The Divining Rod)İngiliz Çatal Çubukcular Derneği 1955 toplantısında Mr.W.O.Wood düşüncelerini açıkladı.
Önde gelen radyestezitlere göre Radyestezi her tür hastalığın teşhisinde kullanılmaktadır.Her şeyden öte bu,insan oğlunu teşhis aleti olarak kullanarak teşhis ve tedaviye çok erken ulaşma metodu olarak ifade edilmektedir.
Türkiye de Radyesteziye gelince,Yüksek Mühendis Cevat İlkay 1940yılında yayımladığı Raddıesthesia adlı kitabında Ankaara Zirat Fakültesi Prfösörlerinden Samuel Aksoy tarafından yayımlanmış Radyobiyoloji,Radyopatoloji ve Radyokültür İsimli kitap dikkat çekmiştir.
Daha sonra Homeopat Dr.Davut Barlas İngiltere de Radyestezi ihtisasını tamamlayarak Türkiyeye gelmiş İstanbul da Radyestezist olarak hastalarını başarılı bir şekilde tedavi etmiştir.
Aradan geçen uzun yıllar içerisinde Türkiye deki Nazmi Kuman gibi Radyestezisler özverili çalışmaları ile radyesteziyi daha da geliştirmişlerdir.
Benim gibi sarkaçla çalışan Radyetezistler bugün daha da ilerleterek müşahit numuneler kullanmak suretiyle(KİT)tespit ve tahlil aşamasına ulaşarak, Tıbbi Radyestezide bütün hastalıkların sebeplerini,hangi beşeri ve bitkisel ilacın hangi hastalıkta iyileştirici olacağını saptar hale gelmişlerdir.
Elle ve minik bir laboratuar ortamında yapılmakta olan Radyestezi Günümüzde Rusya İsviçre ve birçok batılı ülkelerce bilgisayar ortamına taşınarak Görüntüsüz analiz Sistem adıyla kullanılır hale getirilmiş olup,birkaç dakika içerisinde bütün vücudu tarayarak hangi organda rahatsızlık olduğu saptanabilmektedir.İleriki aşamalarda rahatsızlığa sebep olan nedenin tespiti ve iyileştiricisinin bulunması aşamasına gelineceğine inanıyorum.Bu çalışmalara önemli katkılar sağlamaktayız.
RADYESTEZİNİN KULLANILDIĞI ALANLAR
1-Tıp ve Veterinerlik alanlarında
2-Organik ve inorganik kimya alanlarında
3-Su,maden ve petrol aramalarında
4-Tarım alanında
5-Gıdaların insan sağlığına (yenilmeye)uygun olup olmadığı,içerisinde virüs,bakteri,parazit,toksin,radyasyon gibi insan ve hayvan sağlığına zararlı maddelerin olup olmadığının tespiti,
6-Hangi ilaç veya bitkileri hangi hastalık veya kişilere iyi geleceğinin bulunması gibi çok geniş kullanım alanına sahiptir.
Hepimiz insanız tabii,insan gibi özel bir varlığa hizmet yine insana has bir haslettir.İnsanın sağlıklı bir hayat sürmesi onun mutlu yaşaması temel bir haktır.İnsan gibi mükemmel bir varlığa hizmet , ona faydalı olmak,sağlıklı yaşam standartlarını yükseltmek için yapılan her çalışma ,hem hizmet vereni hem faydalı oldukça hizmet alanı mutlu kılar.Her iki tarafı biri birine yaklaştırır.Ayrıca yüce yaratıcının da en sevdiği şey insana faydalı olmaktır.
Bizde uğraşlarımızı daha doğrusu Tıbbi Radyesteziyi insan için kullanmaya,insanlığa faydalı olmaya yönelik ayırdık.Seçimimiz ve 12 yıllık uğraşımız hep bu yönde oldu .Başarılı da olduk.Allahın izni ile.
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 160
Kayıt tarihi : 22/07/08

Kullanıcı profilini gör http://parapsikoloji.benimforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz