Meditasyonun Etkileri

Aşağa gitmek

Meditasyonun Etkileri

Mesaj  Admin Bir C.tesi Ağus. 09, 2008 1:06 pm

Meditasyonun amacı, alt ve üst düzlemlerin uyumlu bir-leşmesidir. Meditasyon bize zihnimizin yüksek yönlerini geliştirmemizde yardım eder. İçimizdeki gizli (uyuyan) yönlerin uyanışı, bilinç alanımızın genişlemesiyle meydana gelir. Bilim, Enerji (veya Akıl) ve maddenin aynı sonsuz kaynaktan doğduğu ve titreşim kuvvetleri dışında farklı olmadıklarını ileri sürmeye başlıyor. "Genişleme" kelimesi, aydınlanmanın anahtandır ve insan karakterinin engellerini aşarken, gittikçe daha çok "açılarak", sonunda bütünlüğe kavuşacaktır.

Meditasyonun bir başka etkisi de, iç benle üst beni, ruhsal bütünlük içinde toplamaktır. Mükemmel varlığın arzuları ve iradesi arasında hiçbir rekabet bulunmaz, o onlara egemendir. Değişik bilinç araçlarının tek bir ruhsal güçler akımında birleşmesi, bir anlamda, meditasyonun en son amacıdır.
Doktor ve psikoterapist Lavvrence Le Shan'a göre meditasyon insan ruhuna ait uyanma durumuna eklenmiş derin fizyolojik rahatlama üretir gibidir. Nabızda yavaşlama eğilimi vardır. Meditasyon yapan kişinin elektrosefalogram kopyasında, yavaş alfa dalgalarının miktarında (saniyede 8-9) artış gözlenir. Meditasyon, yalnızca tek bir şey üzerinde yoğunlaşma tekniği olduğundan, vücudumuza yanıt verecek sinyaller daha basit ve daha uygun olurlar. Tepkilerini normalleştiren, fizyolojik olarak daha sakin ve daha sağlıklı bir duruma getirmek için güçlü bir eğilim gösteren vücudumuz üzerinde etkileri çok olumludur. Gerilim bir kez azaldı mı endişe izleri hafifler ve bilinç uyanık bir duruma geçer.
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 160
Kayıt tarihi : 22/07/08

Kullanıcı profilini gör http://parapsikoloji.benimforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz