Manyetik hipnoz.

Aşağa gitmek

Manyetik hipnoz.

Mesaj  Admin Bir C.tesi Tem. 26, 2008 3:34 pm

Kendi kendine telkin ve ipnoz bölümünde, ipnozun iki çeşidi bulunduğundan söz etmiştik. Hipnotik hipnoz ve manyetik hipnoz olmak üzere... Hatırlayacağınız üzere hipnotik hipnoz tamamen telkine dayalıydı. Manyetik ipnozda ise uyku hali telkinle değil yollanılan manyetik tesirlerle sağlanır demiştik... Manyetik ipnozda uyku hali sağlandıktan sonra yapacağınız çalışmaya göre yine telkinden yararlanabilirsiniz. Ancak tek fark, birinde uyku hali telkinle sağlanırken, diğerinde tamamen manyetik etkiler kullanılmasıdır.

Ayrıntılara girmeden çok basit olarak bir manyetik ipnoz nasıl yapılır şimdi bunu görelim:
Öncelikle hemen belirtelim ki, ilk şart manyetizörün çok gelişmiş bir manyetik güce sahip olması gerekir. Ancak bu yeterli şart değildir... Bir kimsenin manyetik uykuya sokulması için, belli bir derecede hassasiyeti bulunması gerekir. Bundan sonrası çok kolaydır...

Süjenizi ya da hastanızı rahat edeceği bir koltuğa oturtun. Elleri dizleri üzerinde durmalı ve gözlerini kapamalıdır. Mümkün olduğu kadar süje zihnini boşaltarak az sonra kendisini saracak olan uyku haline hazırlamalıdır. Bundan sonrasını adım adım takip edelim...
1
Süjenizin önce tam karşısına geçip oturun... Onun bacakları sizin bacaklarınızın arasında kalmalıdır... El tutma tekniklerinden birini uygulayarak ilk ilgi ve sempatizasyonu sağlayınız... (3 dakika)

2
Daha sonra ayağa kalkınız... Süjenizin sağ tarafına geçip kendinizi serbest bırakıp konsantrasyonunuzu sağlayınız. Kutupsallaşma kuralları gereği süjenizde gevşemeyi sağlaya bilmek için, sağ elinizi ensesine,, sol elinizi de alnına koyarak tüm manyetik güçlerinizi aktarmaya başlayınız. Burnunu/dan derin bir nefes alırken tüm manyetik güçlerinizi göğüs bölgenize toplamayı ve ağzınızdan nefes verirken omuzlarınız ve kollarınızdan geçen manyetik güçleri rahatlıkla aktarmayı adeta alışkanlık haline getiriniz. Bu işleminizle; hem ilgi halini güçlendirecek, hem de süjenizi yoğun olarak manyetik enerjilerle doldurmuş olursunuz. Böylelikle süjeniz artık iyice gevşeyecek ve ellerinizden yayılan enerjilerin verdiği yoğun sıcaklık duygusuyla iyice kendisinden geçmeye ve rahatlamaya başlayacaktır. (7 dakika)


3
Süjenizin arkasına geçerek ellerinizi alttaki şekilde görüldüğü gibi başına koyun. Bunu yaparken kesinlikle kulaklarını kapatmamaya özen gösterin. (2 dakika)4
Ellerinizi çekiniz ve süjenizin önüne geçerek, baştan karın kısmına kadar çok ağır 5 kez dikey paslar yapmaya başlayınız. Hiç acele etmeyin... (6 dakika)

5
El uygulaması yöntemiyle dokunmadan gözlerine, alnına, kulaklarına manyetik enerjiler gönderiniz. Bunu yaparken süjenizin hipnotik uykusuna yardımcı olarak kısık bir sesle; uyuma ihtiyacı içinde olduğunu, gözlerinin ve tüm vücudunun ağırlaştığını, giderek kendinden geçtiğini, dış dünya ile ilgisinin kesildiğini, uyumakta olduğunu, artık sesinizi bile duyamadığını telkin edebilirsiniz...

Manyetik gücünüz ve süjenizin hassasiyeti arttıkça bu telkinlere gerek kalmayacaktır. Ancak bu telkinlerin kullanılmasında bir sakınca yoktur. (5 dakika)

Son olarak birkaç dikey pas yaptıktan sonra artık süjeniz kendi hassasiyetiyle ve sizin manyetik etkinizle orantılı hipnotik uykunun hafif, orta ya da derin safhasında bulunmaktadır. En azından a ritmine girmiş ve her türlü telkine ve manyetik etkiye açık bir haldedir.

Onu kısa bir süre kendi halinde bırakın ve kendinizi yeniden manyetik enerjilerle doldurun. Bunu nasıl yapacağınızı biliyorsunuz. Ayakta durun. Ellerinizi yana yumruk yapıp sarkıtın. Hafice kollarınızı geriye doğru itiniz. Nefes alma teknikleriyle enerjilerinizi göğüs bölgelerinize ve oradan da yumruk yapılmış ellerinize biriktirin. Ellerinizi açmadan enerjileriniz çıkmaya başlamayacak. Bunu içinizden kendinize telkin edebilirsiniz. (Azami l dakika)


7
Artık süjeniz de siz de hazırsınız... Onu hangi amaçla manyetik etki alanınıza alarak gevşettiyseniz, o işleme başlayınız. Vücudunun her hangi bir bölgesinde ağrı varsa onu el uygulama yöntemleriyle giderebilir ya da telkin metotlarıyla istenmeyen alışkanlıklarından vazgeçirtebilirsiniz...

Bu çalışmayı sadece bir deney amacıyla yaptıysanız ona bu süre içinde uyandıktan sonra kendisini canlı, neşeli, duyarlı hissedeceğine dair telkinlerde bulunabilir ya da ona enerjinizle zindelik kazandıracak el uygulama yöntemleriyle manyetik paslarda bulunabilirsiniz. (20 dakika)

8
En az 15 kez yatay paslarla süjenizin üzerindeki manyetik etkileri dağıtınız. Ona yavaş yavaş gevşeme halinden çıkmak üzere olduğunu ve bu duruma kendini hazırlamasını telkin ediniz. Üçe kadar saydıktan sonra tamamen uyanacağını söyleyin ve yavaş yavaş üçe kadar sayın ve elinizi şıklatın... Tamamen uyanmış olduğunu söylerken birkaç kez daha yatay paslarla manyetik etkileri dağıtın. Alnına birkaç kez soğuk üfleme yapın... Son olarak ellerinizi ona dokundurarak başından dizlerine hatta bacaklarına kadar yukarıdan aşağıya 9-10 kez hızla çekin. Her elinizi çekişte elinizi silkeleyin... Biraz öne eğilmesini isteyin ve başından ensesine oradan da sırtına beline kadar hızla el çekme işlemlerinizi tekrarlayınız. Aynı işlemi kolları için de uygulayınız. Bu, onun bütün enerjilerini yerli yerine getirici büyük bir etki yapacak ve onu inanılmaz derecede rahatlatacak, üstündeki tüm ağırlıkları alacaktır. (6 dakika)

Bu tür bir manyetizma çalışmasının toplam süresi ortalama 40 dakika ile 60 dakika arasında sürebilir.
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 160
Kayıt tarihi : 22/07/08

Kullanıcı profilini gör http://parapsikoloji.benimforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz