YÜKSEK BENLİKLE BAĞLANTI KURMAK…

Aşağa gitmek

YÜKSEK BENLİKLE BAĞLANTI KURMAK…

Mesaj  Admin Bir Salı Ağus. 05, 2008 7:22 pm

Bu meditasyonun amacı, yüksek benliğinizle bağlantı kurmanız ve yüksek benliğinizi kendiniz olarak hissetmenizi sağlamaktır.

Bütün meditasyonlar için; sessizce oturun, zihninizi odaklayın, bedeninizi gevşetin ve derin soluk almaya başlayın. Sizi sakinleştirecek ve yükseklere taşıyacak bir müzik de dinleyebilirsiniz.. Bu metinleri kendi kendinize okuyarak, bir arkadaşınıza okutarak ya da teyp bandına kaydedip, daha sonra dinleyerek meditasyon yapabilirsiniz. Size gelecek yanıtları kaydetmek için kalem ve kağıt bulundurmanız iyi olur.

Gözleriniz açık ya da kapalı olarak oturun. Duruşunuzu, rahat edebileceğiniz şekilde ayarlayın, isterseniz ellerinizi iki yanınıza koyabilirsiniz. Birkaç derin soluk almakla başlayın.

Ayak parkmaklarınızdan başlayarak, bütün bedeninizin gevşeyip rahatladığını imgeleyin. Ayaklarınıza, baldırınıza ve kalçanıza, sonra yukarıya, karnınıza ve sırtınızın alt kısmına, göğsünüze, sırtınızın üst kısmına ve omuzlarınıza doğru yükselen bir gevşeme ve rahatlama hissedin. Daha sonra kollarınızı, ellerinizi, boynunuzu, başınızı ve yüzünüzü gevşetin. Çenenizin ve gözlerinizin çevresindeki kasların gevşemesini sağlayın, kendinizi sakin, odaklanmış ve fiziksel bakımdan rahat hissedinceye kadar bunu sürdürün.

Duruşunuzu, omurganız boyunca enerjinizin daha kolayca akışına olanak verecek şekilde ayarlayın. Diyaframınızı ve karnınızı, mümkün olduğunca az hareket ettirerek, göğsünüzün üst kısmını derin bir solukla birkaç defa doldurun; ne hissettiğinize dikkat edin. Şimdi birkaç defa da karnınızdan soluk alın; bundan sonra hem göğsünüzden ve hem de karnınızdan birkaç defa soluk alın.

Derin bir solukla birlikte göğsünüzün alt kısmını doldurun ve dik tutun, böylece omurganız daha dikleşsin. Bunu yaparken, başınızın arka kısmını ve ensenizi de doğrultarak dikleştirin. Bu sizin duygu bedeninizde akıcılık yaratılmasına, kalp merkezini açmaya ve daha yüksek düzeyde düşünmenize yardım edebilir.

Şimdi yüksek benliğinizle buluşmaya hazırsınız. Çevrenizde bir halka halinde oturmuş birçok yüksek varlığın arasına katılmış olduğunuzu hayal edin. Tüm çevrenizde huzur, sevinç ve sevgi hissedin. Bu varlıklar sizin yüksek benliğinizle buluşmanıza yardımcı olmak üzere buradalar.

Yüksek benliğinizin, uzaktan size doğru gelmeye başladığını imgeleyin. Onu güzel, titreşen, parlak bir ışık olarak hayal edebilirsiniz. Yüksek benliğinizi selamlayın ve onu daha yakına gelmesi için davet edin. Zihnen, ondan kendisiyle daha güçlü bir bağlantı kurabilmeniz için size yardımcı olmasını isteyin. Onun sevgisinin sizi saran ve kucaklayan ışığını hissedin. Yüksek benliğinizden size gelmekte olan ışık huzmelerini hissedin. Bu ışık huzmeleri size dokundukça, titreşiminizin yükseldiğini hissedin. Yüksek benliğiniz şimdi sizinle birleşip, bir oluyor. Moleküllerinizin ve atomlarınızın onunla karışıp birleştiğini hissedin, sanki enerjinizin bir bölümünü geri alıyormuşsunuz gibi. Bırakın yüksek benliğiniz sizinle daha çok bir olsun; tüm enerji kalıplarınız yüksek benliğinizin ışığına yükselinceye kadar. Şimdi siz ve yüksek benliğiniz artık birsiniz.

Yüksek benliğiniz olarak siz, bedeninizde daha büyük bir enerji akışı yaratmak üzere, derince soluklanın. Yüksek benliğiniz olarak oturmak üzere duruşunuzu düzeltin. Yüksek benliğiniz olarak, güveninizi ve bilgeliğinizi gösterecek bir biçimde omuzlarınızı, göğsünüzü dik tutun. Yüksek benliğiniz olarak nasıl bir yüz ifadesi taşırsınız?

Rehberlik istediğiniz bir durumu düşünün. Yüksek benliğiniz olarak siz, bu durum hakkında kendinize yol göstereceksiniz. Bilge bir öğretmen ve danışman olduğunuzu hayal edin. Bu durum hakkında kendinize nasıl bir öğüt verirdiniz? Yanıtlarınızı yüksek sesle söylemek ya da yazmak isteyebilirsiniz.

Yüksek benliğiniz olarak, başka herhangi bir mesajınız var mı, örneğin ruhsal büyümeniz, yüce amacınız ya da herhangi bir şey hakkında?

Sizinle bir olduğu için yüksek benliğinize teşekkür edin ve istediğiniz sürece yüksek benliğiniz olarak oturun.
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 160
Kayıt tarihi : 22/07/08

Kullanıcı profilini gör http://parapsikoloji.benimforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz